YÖNETİM

Meltem Bebekoglu

1972 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve aynı yıl ABD’ye giderek finans sektöründe çalışma hayatına atıldı. ABD’nin en büyük insan kaynakları şirketi olan Ceridian Corporations’da Emeklilik Fonları Yönetimi Departmanı’nda kariyerine başladı. Hızla yükseldiği şirketin 75 kişilik operasyonunu 1998 yılında Florida Eyaleti’ne taşıdı ve akabinde iş hayatına Seattle Eyaleti’nde devam etti.

2002 yılında İsviçre’nin Zürih şehrine yerleşip, finans kariyerine bu sefer varlık yönetimi alanında devam etti. ABD’ye nazaran Türkiye’ye daha yakın olmanın getirdiği heyecanla ülkemizin özel varlık yapılanmaları konusunda uzmanlaşarak, UBS AG Bankası’nda görev yaptı. 2011 yılında uluslararası tecrübelerini yansıtabileceği yine Türkiye’ye yönelik yatırımlar yapan bir şirket kurarak, özel varlıkların yönetiminin yanı sıra şirket alım satım alanında da faaliyet göstermeye başladı. İstanbul’da bir otel satışı, Balıkesir’de bir salça fabrikası fonlaması gibi projelerde yer alarak, yabancı sermayenin ülkemize girişini sağlamaya yönelik çalışmalarının ilk adımlarını attı. Bugün yönetici ortağı olduğu sadece Kefalet Sigortası üzerine yoğunlaşan Rosenberg & Parker Türkiye ile faaliyet alanının getirileri doğrultusunda yabancı sermayeyle ülkemizin büyümesine katkı sağlıyor olmaktan ötürü büyük gurur duyuyor.

Bebekoğlu, 25 yıllık kariyeri boyunca ihtiyaç duyduğu her alanda The Cambridge University, London School of Economics, New York Institute of Finance, The CFA Institute, NASBP ve ICISA Surety School gibi konusunda yetkinliğini kanıtlamış eğitim kurumlarına devam etti. Rosenberg & Parker Türkiye ile; T.C. Hazine Müsteşarlığı gibi kamunun pek çok kurumuna danışmanlık hizmeti sunmanın yanı sıra Türkiye Müteahhitler Birliği gibi sektörel birlik ve derneklerin çözüm ortağı ve tedarikçi şirketlerin eğitim platformu olmakla birlikte Türkiye’nin en değerli şirketlerinin yerel ve uluslararası Kefalet Sigortası ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Chad Rosenberg

Rosenberg & Parker’da Başkanlık görevini sürdüren Chad Rosenberg, şirketin müşteri ve sigorta şirketleri ilişkileri, pazarlama ve teknoloji birimlerinden sorumludur. Kefalet sigortası ve sigorta brokerliği konularında 20 yılı aşkın deneyim sahibidir.

Chad Rosenberg çalışma hayatına Reliance Surety Company firmasında başlamış, ve şirketin merkez ofisi olan Philadephia, Seattle ve Sacramento ofislerinde sigortacı olarak çalışmıştır.

Rosenberg & Parker bünyesinde, enerji, imalat sanayi, inşaat, teknoloji, çevre, atık yönetimi ve benzeri konularında faaliyet gösteren, halka açık ve özel şirketler için ihtiyaçları doğrultusunda kefalet sigortası poliçeleri düzenlemektedir. 2006 yılında, Risk & Insurance dergisi tarafından teknoloji alanında Yılın En Güçlü Sigorta Broker’ı seçilmiştir.

Virginia Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümü mezunudur. Rotary Kulübü eski başkanı ve Rotary Gençlik Değişim Komitesi üyesidir. 5 çocuk babası olan Chad Rosenberg, eşi Jennifer ile beraber Berwyn, Pennsylvania’da ikamet etmektedir. Boş vakitlerinde, alabalık peşinde dere ve nehirlerde dolaşmaktan büyük keyif almaktadır.

 

Zühtü Önder

Şirketimizin kurulduğu 2014 yılından beri aramızda olan Sn. Zühtü Önder, halihazırda Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, Genel Müdür dahil görev almış olduğu çeşitli pozisyonlar ile, inşaat ve turizm alanında şirketimize 40 yılı aşkın bir tecrübe katmaktadır.

Devlette geçen 25 yılın ardından, çalışma hayatına özel sektörde turizm yatırımları ve işletmeciliği konusunda danışman olarak devam etmiştir.  Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi, Konya Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi ve Harp Okullarında dersler vermiş, çeşitli belediyeler için hizmet içi eğitimler düzenlemiş, Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonlarında uzman olarak hizmet vermiştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Harita Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1972 yılında Genel Başkanlığını yaptığı TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odasının hala aktif bir üyesi olarak, İmar ve Düzenli Şehirleşme çalıştaylarında görev almayı sürdürmektedir.

3 çocuğu ve 7 torunu olan Zühtü Bey, çalışmadığı zamanlarını kitap okuyarak ve siyaset ile ilgilenerek geçirmeyi tercih eder.