TARİHÇEMİZ

Kuruluşundan bu yana, Rosenberg & Parker of Turkey, Kefalet Sigortası’nın Türkiye piyasasına uyarlanmasında büyük rol oynamıştır.

Bir müşteri talebi üzerine, 2011 yılında Kefalet Sigortası ile tanışan Meltem Bebekoglu, 1944 yılından beri sadece Kefalet Sigortası üzerine çalışan, toplamda 400’ü aşkın tecrübeli kadrosu olan Rosenberg & Parker ile Türk müteahhitlerinin, uluslararası ihtiyaçlarını karşılamak üzere Zurich’te bir iş birliği başlatır. Bu çalışmalar esnasında, Türkiye’de Kefalet Sigortası ihtiyacı ve çalışmalarını keşfeden ortaklık, 2014 yılında Rosenberg & Parker of Turkey Danışmanlık Şirketini, İstanbul’da kurar.

Rosenberg & Parker, Amerika merkezli, 3. kuşak bir aile şirketi olup; ABD, Kanada ve Türkiye’deki ofisleri ile, uluslararası platformda hizmet veren, bir brokerlik şirketidir. Tüm sigorta ürünlerinde standart bir hizmet vermek yerine, bütün zamanını Kefalet Sigortası’na adamayı seçen Rosenberg & Parker, Fortune 100 şirketlerinden de müşterilerinin olduğu portföyüne, ofislerinin bulunduğu her ülkede en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamıştır.

Rosenberg & Parker’ın uluslararası bağlantıları ve yönetici kadrosunun derin bilgisi ile, ülkemizin yetkili kamu kuruluşları, uluslararası reasürans şirketleri, müteahhitlerimiz, geliştiricilerimiz, sektörel derneklerimiz ve sigorta şirketlerimiz ile yapılan sayısız toplantılar ve çalışmalar sonucunda; Rosenberg & Parker of Turkey ilk zamanlarından bugüne kadar, Türkiye’de Kefalet Sigortası ve bir türü olan Bina Tamamlama Sigortası’nın oluşumundan, kanuni altyapısından uygulanabilirliğine kadar her aşamasında başarı ile katkılarını sağlamıştır.

Bugün, Türkiye’de yerleşik Müteahhit ve Geliştiricilere verdiği brokerlik hizmetleri dışında, sigorta şirketlerine de Kefalet Sigortası konusunda danışmanlık yapmaktadır. Ürün eğitimi, reasürans kapasitesi ve risk analizi prosedürleri gibi çeşitli seviyelerdeki danışmanlık hizmetlerinin yansıra, Rosenberg & Parker of Turkey, operasyonel destek olarak sunduğu Management General Advisor (MGA) ve Management General Underwriter (MGU) modeli ile, sigorta şirketlerimizin Kefalet Sigortası dalında uluslararası standartlara yükselmesi hedeflenmektedir.